Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Menu
Odbiór zużytego sprzętu

UTYLIZACJA-Odbiór zużytego sprzętu

Dostarczając Klientom sprzęt przeznaczony dla gospodarstw domowych zapewniamy nieodpłatny odbiór zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych (nie pobieramy opłaty za jego utylizację) w miejscu dostawy tego sprzętu, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt sprzedawany.

Jeśli kupujesz u nas sprzęt elektryczny lub elektroniczny możesz skorzystać z opcji oddania zużytego sprzętu do utylizacji.
Odbierzemy od Ciebie nieodpłatnie zużyty sprzęt w naszym sklepie stacjonarnym (nie pobieramy opłaty za utylizację), o ile jest on tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt dostarczony.

Jeśli dokonujesz zakupu z opcją wysyłki to również pomożemy ci w odbiorze zużytego sprzętu.

Jeśli chcesz skorzystać z powyższej możliwości:
Prosimy o wpisanie tej prośby w polu UWAGI podczas składania Zamówienia w Sklepie Internetowym – dzięki temu pomożesz nam się przygotować na dodatkowy transport. Jeśli z przyczyn technicznych nie uda się wybrać powyższej opcji - prosimy o przesłanie informacji o chęci skorzystania z nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu poprzez formularz kontaktowy lub telefonicznie.

Nieodpłatny odbiór zużytego sprzętu realizowany jest w miejscu dostawy nowego sprzętu. Pamiętaj, że w transport zakupionego sprzętu zrealizowany będzie przez 1 osobę pod budynek. W takim przypadku, zużyty sprzęt odbierany będzie z tego samego miejsca.

Wszystkie pytania związane z tego typu odbiorem prosimy kierować telefonicznie (telefony w zakładce KONTAKT).

Pamiętaj, przed przekazaniem zużytego sprzętu przygotuj go do odbioru. Przygotowanie sprzętu polega na:

 • w przypadku kuchni - odłączeniu od instalacji gazowej (dokonany wyłącznie przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia) lub elektrycznej,
 • w przypadku urządzeń pralniczych - odłączeniu od instalacji wodnej i elektrycznej oraz odcięcie przewodu zasilającego,
 • w przypadku lodówki - rozmrożeniu jej i odłączeniu od instalacji elektrycznej oraz odcięcie przewodu zasilającego.
 • Przekazywane produkty muszą być czyste i kompletne by nie zagrażały zdrowiu przewożących je osób

 

Pamiętaj również, że:

 • zakazane jest umieszczanie zużytego sprzętu łącznie z innymi odpadami,
 • posiadacz zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych jest obowiązany do przekazania go zbierającemu zużyty sprzęt lub innemu podmiotowi uprawnionemu.

 

 1. Możesz zostawić zużyty sprzęt w sklepie, w którym kupujesz nowe urządzenie. Każdy sklep ma obowiązek nieodpłatnego przyjęcia starego sprzętu jeśli kupimy w nim nowy sprzęt tego samego typu i w tej samej ilości np. kupując telewizor możemy nieodpłatnie oddać stary. 

 2. Odnieś do punktu zbierania. W każdej gminie powinien znajdować się darmowy punkt zbiórki zużytego sprzętu. Informacja o najbliższych lokalizacjach na stronie internetowej lub tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy.

 3. Zostaw w punkcie serwisowym. Jeżeli naprawa sprzętu jest nieopłacalna lub niemożliwa ze względów technicznych, serwis jest zobowiązany do nieodpłatnego przyjęcia tego urządzenia.

W przypadku zakupu produktów gabarytowych w sklepie stacjonarnym z dostawą do domu, istnieje możliwość usługi odbioru i bezpłatnego transportu zużytego urządzenia. Szczegółowe informacje dostępne w sklepie stacjonarnym i na stronie:
http://elektrosmieci.pl/wp-content/uploads/2015/09/EE_ULOTKA_ODBIORY.pdf

Zebrany w ten sposób sprzęt trafia do specjalistycznych zakładów przetwarzania, gdzie w pierwszej kolejności zostaną usunięte z niego składniki niebezpieczne. Pozostałe elementy trafią do odzysku i recyklingu

Zobacz, gdzie znajdują się punkty zbierania zużytego sprzętu na terenie Polski: Lista punktów zbierania zużytego sprzętu 

* Zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz.U. z 2015 r. poz. 1688):

 1. Dystrybutor obowiązany jest do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w punkcie sprzedaży, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt sprzedawany.
 2. Dystrybutor, dostarczając nabywcy sprzęt przeznaczony dla gospodarstw domowych, obowiązany jest do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w miejscu dostawy tego sprzętu, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt dostarczony.
 3. Dystrybutor prowadzący jednostkę handlu detalicznego o powierzchni sprzedaży w rozumieniu art. 2 pkt 19 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wynoszącej co najmniej 400 m2 poświęconej sprzedaży sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych, jest obowiązany do nieodpłatnego przyjęcia w tej jednostce lub w jej bezpośredniej bliskości zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 25 cm, bez konieczności zakupu nowego sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl